![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
(Restaurant review by Nick Andrew)
Στην απόλυτη καρδιά της Λεωφόρου Πρωταρά, θα βρεις ένα Βραζιλιάνικο εστιατόριο με όνομα και αυθεντικότητα. Το concept του απλό και ξεκάθαρο, με τους σερβιτόρους ‐ gaúchos – μόλις πάρεις θέση στο τραπέζι σου, να σε επισκέπτονται κάθε λίγο και λιγάκι, φέροντες μαζί τους και τις σμίλες τους, κόβοντας μπροστά σου όσο κρέας επιθυμείς, μια, δυο, τρεις φορές ή όσες φορές εσύ γουστάρεις.
Μια επιπρόσθετη κάρτα με ορεκτικά και κυρίως πιάτα στην a la carte τους μορφή, με έμφαση στην Νότια Αμερική, θα ικανοποιήσει αυτούς που θέλουν να απολαύσουν ένα ξεχωριστό πιάτο φτιαγμένο και ραμμένο στα μέτρα τους.
Εμείς πάντως σε συμβουλεύουμε να το πας παραδοσιακά, για αυτό πρώτα πρώτα πέρασε από τον ατελείωτο μπουφέ σαλατών και ορεκτικών του βραβευμένου Executive chef των Sunrise Hotels, Αντώνη Αττούνη.
Με το που θα καθίσεις στο τραπέζι, θα καταφτάσουν υπέροχες σε υφή, μπουκίτσες ψωμιού και τραγανές, τηγανιτές πατάτες, αλλά και θα κάνει και την πρώτη του εμφάνιση ο gaucho έχοντας ανά χείρας μια σμίλα με ξεροψημένα εξωτερικά, ζουμερά δε εσωτερικά κομμάτια βοδινής πικάνιας.
Χοιρινός, ιβηρικός λαιμός, τρυφερό rib eye, μοσχομυριστό φιλέτο αρνιού, γκάμον, φτερούγες κοτόπουλου, αλλά και πικάντικο chorizo και εξαίρετο tri tip, οι πειρασμοί των gauchos που δεν θα αντισταθείς. Ο φρέσκος ανανάς στα κάρβουνα, αγγιγμένος με κανέλα, θα είναι το όμορφα γλυκόξινο, επιστέγασμα της βραδιάς.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου