![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
“Δε θα υποβάλω ερώτηση. Ευχαριστίες από όλο το προσωπικό θέλω να στείλω για τον σεφ του εστιατορίου που δουλεύουμε στη Γερμασόγεια, ο οποίος μας μαγειρεύει καθημερινά – για 14 άτομα προσωπικό – όπως μαγειρεύει και για τους πελάτες μας. Ποιοτικό, εύγεστο φαγητό, ζεστό και μάλιστα όμορφα παρουσιασμένο. Τρεις επιλογές κάθε μέρα. Ευχαριστούμε και τον ιδιοκτήτη που αυτός τον ενισχύει για να μας το προφέρει. Από τέτοια μικρά πράγματα καταλαβαίνεις πολλές φορές την ποιότητα των ανθρώπων. “
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου