![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Δουλεύω ως barista σε γνωστό καφεστιατόριο της πρωτεύουσας και προχθές τηλεφώνησε κάποια κυρία και είπε στον διευθυντή μου, ότι μετά που ήπιε ένα από τα κοκτέιλ μου, ξεκίνησε εμετούς, υπονοώντας ότι έπαθε τροφική δηλητηρίαση λόγω δικής μας υπαιτιότητας. Πώς εγώ τώρα δικαιώνομαι σε τέτοιες περιπτώσεις; Έφτιαξα πέραν των 50 κοκτέιλ την ίδια νύχτα, τα 6 ήταν τα ίδια με αυτό που μας κατηγορεί και δεν μας είπε κάτι κανείς; Πού ξέρω εγώ ότι δεν κατανάλωσε αλλού κάποια μολυσμένη τροφή ή έχει απλά αρρωστήσει και κάνει εμετούς; Στα καλά καθούμενα στηθήκαμε στον τοίχο.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου