![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Καλό το λάδι τρούφας, καλή και η τρούφα, αλλά ως ένα σημείο. Πήγαμε σε εστιατόριο προχθές, πήραμε μια μακαρονάδα με μανιτάρια και ο σεφ μάλλον άδειασε το μπουκάλι με το λάδι τρούφας στο φαγητό μας. Σκέτη σκορδίλα. Η συνάδελφος παρήγγειλε εποχιακή σαλάτα και δεν μπόρεσε να τη φάει γιατί κι εκεί, έπεσε άφθονο το λάδι τρούφας. Όλα με μέτρο σεφ μου και αν εξυπηρετεί στη γεύση το βάζουμε.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου