Η ταινία Spider-Man: Across the Spider-Verse μάς μάγεψε ακόμη περισσότερο και από την προηγούμενη Spider-Verse ταινία κυρίως με τo φανταστικό animation της, η οποία αξίζει να σημειωθεί πως έχει βραβευτεί και με Oscar, ως η καλύτερη animated ταινία του 2018.
Σε αυτή την Spider-Verse ταίνια, ο Μάιλς Μοράλες εκτοξεύεται στο Πολυσύμπαν, όπου συναντά μια ομάδα αραχνοανθρώπων με πρωταρχικό τους σκοπό την προστασία της ίδιας της ύπαρξής του. Όταν οι ήρωες συγκρούονται για το πώς να αντιμετωπίσουν μια νέα απειλή, ο Μάιλς πρέπει να επαναπροσδιορίσει τι σημαίνει να είσαι ήρωας.
Καταπληκτικό όπως έχουμε αναφέρει είναι το animation της, το οποίο σε κάνει να νομίζεις πως οι εικόνες στις σελίδες ένος comic-book έχουν ζωντανέψει. Τόσο το animation, όσο και η εξαίρετη πλοκή η οποία σε φέρνει ακόμη πιο κόντα στους χαρακτήρες, κτίζουν άψογα την ιστορία του κάθε ήρωα και δημιουργούν μαζί με την υπέροχη μουσική, συναισθήματα αγωνίας, χαράς και γέλιου. Εξαιρετικό το σενάριο, άριστη η φωνητική υποκριτική από την Hailee Steinfeld, τον Shameik Moore και Brin Tyree Henry, οι οποίοι πετυχαίνουν να μας μεταδίδουν με τις ατάκες τους τα συναισθήματά τους. Μια ταινία που σας την συστήνουμε ανεπιφύλακτα.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε τις ιστοσελίδες των Κυπριακών κινηματογράφων K Cineplex και Rio Premier Cinemas, μέσω των πάρακατω link:
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου