![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy.jpg)
Η έκθεση που έλαβε χώρα στο εντυπωσιακό Κέντρο Τεχνών Λεμεσού – Αποθήκες Παπαδάκη, ταξίδεψε το κοινό που συνέρευσε καθ’ όλη τη διάρκεια της έκθεσης σε όλο το καλλιτεχνικό φάσμα του Ανδρέα Λαδόμματου. Από τα πρώτα φοιτητικά του χρόνια, απέδειξε με τα πινέλα του, αλλά και τα εργαλεία του, τις εμπροσθογενείς καλλιτεχνικές του ιδιότητες, την αίσθηση των όγκων και των σκιάσεων, το βάθος, το μήκος και το πλάτος του χώρου.
Τα “αναδρομικά”, πέραν των 60 ετών “Φωτοκινητικά”, κινούμενα με μοτέρ, έργα του, αποτελούν μέχρι και σήμερα διαχρονικά έργα που κάλλιστα μπορούν να αποτελέσουν case study σε μεταπτυχιακούς φοιτητές Καλών Τεχνών. Από τα ρεαλιστικού DNA “Παράθυρα” τα μάτια του φιλότεχνου κοινού αντίκρυσαν τις γεμάτες μνήμες από το σπίτι της γιαγιάς, μιγδαλιές, τα έγχρωμα σπίτια άλλων εποχών, τα λουλούδια στα περβάζια και τον καταγάλανο ουρανό.
Στα ύστερά του έργα, μέσα στα παράθυρα εμφανίζεται το ανθρώπινο στοιχείο, με κλασικής ομορφιάς γυναίκες που ατενίζουν το μεγαλείο της φύσης. Οι “Πέτρες και τα νερά”, η συλλογή που έγινε ταυτόσημη από τα γεννοφάσκια της με τον Ανδρέα Λαδόμματο, πολιόρκησε τις αίθουσες του Κέντρου Τεχνών με μνημειακά έργα απαράμιλλης αξίας, που εξυμνούν με πρωτόγνωρο ρεαλισμό την κυπριακή φύση και το μοναδικό γεωμορφολογικό της τοπίο.
Η “Παλιά Λευκωσία” με τα διώροφά της αρχοντικά, τα έγχρωμα “Κοκτέιλ” με τις υπερεαλιστικές πεταλούδες, τα “Μεσορίνια” και τα εξαίρετα δείγματα καλλιτεχνικής γραφής με μυθικές Μούσες και Ανεράδες συμπλήρωσαν υπέροχα μια ακόμη Αναδρομική έκθεση του χαρισματικού καλλιτέχνη.
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου