![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Οργάνωσε ο διευθυντής της εταιρείας μας μια σύναξη των συναδέλφων σε ταβέρνα της Λευκωσίας και πήγα κι εγώ. Διαλέξαμε τον μεζέ της ταβέρνας, γιατί μας είπαν ότι είναι πολύ καλός και έχει τα πάντα. Οκ είπαμε και ξεκινήσαν να κατεβαίνουν πιάτα. Εκτός από τη σαλάτα, τα ντιπς και τις τηγανιτές πατάτες τα υπόλοιπα ήταν ΧΟΙΡΙΝΑ. Ναι, όλα τα υπόλοιπα πιάτα ήταν από χοιρινό κρέας, το οποίο “ναι” μου αρέσει αλλά όχι να αποτελεί 100% του μενού κρεατικών. Διαβάστε το και πείτε μου αν έχω άδικο: Λουκάνικα κρασάτα, λούντζα, κοκκαλάκια χοιρινά με κόλιανδρο, πανσετάκια κρασάτα, κεφτέδες χοιρινοί, χοιρινό σουβλάκι, σεφταλιές. Συγγνώμη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ άλλα κρέατα στο νησί; Πού είναι το κοτόπουλο, το κατσίκι, η προβατίνα, το κουνέλι, το ορτύκι, το βοδινό; Δεν ξέρω αν είμαι παράξενη, αλλά αυτό είναι μεγάλο φάουλ για μια κυπριακή ταβέρνα.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου