![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Συμφωνώ και επαυξάνω ότι όταν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα να μας κλείσουν τραπέζι σε ένα κατάλυμα, εντός ενός εστιατορίου, τότε θα μας δώσουν την επιλογή για να καθίσουμε στην καλυμμένη, περίκλειστη με τζάμια βεράντα τους.
Μας την έδωσαν, μας είπαν ότι είναι θερμαινόμενη, αλλά τι να σου κάνει μια θερμάστρα στο κέντρο του χώρου, όταν έξω είναι 7 – 8 βαθμοί κελσίου; Φάγαμε με τα παλτά και τα κασκόλ, τα πόδια μας έγιναν παγάκια και σήμερα είμαστε όλοι άρρωστοι.
Καταλαβαίνουμε ότι η θέρμανση στοιχίζει, αλλά αγαπητέ ιδιοκτήτη του εστιατορίου, εμείς πληρώσαμε το ίδιο αντίτιμο φαγητού και ποτού, όπως τους μέσα που ήταν ζεστά και όμορφα, και όλοι τους ήταν με τα πουκαμισάκια. To be or not to be; Εμείς πάντως την κόκκινή μας την κάρτα, σας τη ρίξαμε!
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου