![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Είμαστε ζευγάρι Γερμανών τουριστών που τα τελευταία 10 χρόνια, έχουμε έρθει στην Κύπρο για τουρισμό, περισσότερο από 8 φορές (περίπου 60 διανυκτερεύσεις συνολικά). Αγαπούμε πολύ την Κύπρο, την κουλτούρα, το φαγητό, τη θάλασσα και τον ήλιο, τους ανθρώπους που είναι φιλόξενοι, για αυτό και την επιλέγουμε κάθε χρόνο για τις διακοπές μας. Έχουμε μάθει σιγά σιγά και λίγα ελληνικά – και μέσω της νύμφης μας στο Μόναχο που είναι Κρητικιά – και νιώθουμε πολύ όμορφα που μπορούμε να καταλαβαίνουμε και να μιλούμε λίγο, χρησιμοποιώντας την όμορφη, ελληνική γλώσσα. Δυστυχώς καμιά φορά όμως, όταν καταλαβαίνεις τη γλώσσα των άλλων και οι άλλοι δεν το ξέρουν ότι καταλαβαίνεις τη γλώσσα τους, ακούς και πράγματα που λεν για εσένα. Ειδικά όταν σε χλευάζουν για τη μεγάλη σου ηλικία ή όταν λέει ο ένας σερβιτόρος του άλλου μπροστά μας, “μην ασχοληθείς και πολύ μαζί τους, γιατί δεν καταλαβαίνουν από κρασί τούτοι” ή όταν οι ίδιοι σερβιτόροι την επόμενη μέρα το μεσημέρι είπαν ο ένας του άλλου μπροστά μας “κοίτα να δεις που θα πάρουν και σήμερα μια ελληνική σαλάτα να τη μοιραστούν οι τσιγγούναροι”. Εμείς δεν κρατάμε κακία. Απλά θέλαμε να το μοιραστούμε μαζί σας, γιατί κάποια πράγματα πληγώνουν. Αν είμαστε καλά από το θεό, θα είμαστε και πάλι στην αγαπημένη μας Κύπρο τον ερχόμενο Απρίλη.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου