![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Τον Οκτώβρη, θεού θέλοντος ανοίγουμε στη Λευκωσία ένα εστιατόριο μεσογειακής κουζίνας και διαπιστώνουμε ότι, όσες προσπάθειες κι αν έχουμε κάνει και οι 3 συνέταιροι και παρόλες τις διασυνδέσεις που έχουμε, δεν βρίσκουμε προσωπικό, ούτε για το σέρβις, ούτε για την κουζίνα. Είναι πραγματικά απογοητευτικό αυτό που συμβαίνει και δεν ξέρω τι φταίει, ιδίως μετά την επέλαση του κορωνοϊού. Μήπως θα καταλήξουμε τα επόμενα χρόνια σε self service εστιατόρια ή σε εστιατόρια που θα μας μαγειρεύουν ρομπότ και μας σερβίρουν ρομπότ;
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου