![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Δύο εμβληματικοί καλλιτέχνες, Γιώργος Κατσαρός και Κώστας Χατζής των οποίων η μουσική συνάντηση αποτελεί το καλλιτεχνικό γεγονός της χρονιάς.
Ο Γιώργος Κατσαρός και ο Κώστας Χατζής, δύο τεράστια κεφάλαια της μουσικής μας ιστορίας, δύο μουσικοί γαλαξίες συναντώνται φέτος το χειμώνα για να μας παρασύρουν σε ένα ταξίδι στα χρόνια της αθωότητας και των ατμοσφαιρικών μπουάτ.
Πρόκειται για μια συνάντηση που εδώ και χρόνια και οι δύο επιθυμούσαν. Άλλωστε τους δύο άντρες συνδέει μια δυνατή φιλία που οικοδομήθηκε πάνω στην αμοιβαία εκτίμηση που έχει ο ένας για τον άλλο, για το έργο αλλά και την προσωπικότητά του.
Οι δημιουργικές πρόβες έχουν ξεκινήσει και η αλήθεια είναι ότι η επιλογή των τραγουδιών που θα ακουστούν δεν είναι εύκολη: «Κάθε λιμάνι και καημός», «Σύνορα η αγάπη δεν γνωρίζει», «Πάμε για ύπνο Κατερίνα», «Σπουδαίοι άνθρωποι αλλά», «Άσπρα θα φορέσω», «Απ’ τ’ αεροπλάνο», «Αυγερινός», « Αν σ’ αρνηθώ αγάπη μου», «Κυρά Γιώργαινα» …και τόσες ακόμα κορυφαίες επιτυχίες θα δημιουργήσουν ένα πρόγραμμα που θα θέλουμε να απολαύσουμε ξανά και ξανά.
Επιπλέον, οι δύο καλλιτέχνες επιλέγουν αγαπημένα τους τραγούδια από το ελληνικό και διεθνές ρεπερτόριο που θα μας εκπλήξουν. Ως γνήσιοι gentlemen και με τη γενναιοδωρία των σπουδαίων θα μοιραστούν την σκηνή με δύο εξαιρετικές φωνές: την Χριστίνα Ράλλη και τη Δανιέλα Χατζή.
ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Επίσημα σημεία πώλησης εισιτηρίων της εκδήλωσης είναι τα παρακάτω:
Καταστήματα ACS Courier
Πού και πότε;
05/02/2024 20:30
ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ
Δημοτικό Θέατρο Στροβόλου
06/02/2024 20:30
ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ «Γ. ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ»
07/02/2024 20:30
ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ
Παττίχειο Δημοτικό Θέατρο Λεμεσού
08/02/2024 20:30
ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ
ΜΑΡΚΙΔΕΙΟ ΘΕΑΤΡΟ
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου