Μου εμφανίζει το κινητό από μόνο του το πρωί του Σαββάτου, φωτογραφίες που είχα βγάλει πριν 4 χρόνια, έτσι μέρα. Μια από αυτές και το μενού φαγητών εστιατορίου της Λεμεσού που το ‘βγαλα για να μεγενθύνω λίγο τα γράμματα που ήτανε μικρά. Σύμπτωση, την επόμενη μέρα, μάς είχαν προσκαλέσει φίλοι για φαγητό στο εν λόγω εστιατόριο.
Παίρνω το μενού στα χέρια και διαπιστώνω ότι από το μενού – εκτός από τις τιμές – δεν άλλαξαν ούτε ένα ν. Ίδια ορεκτικά, κυρίως πιάτα και γλυκά. Καλά ρε παιδιά. Οι άλλοι σεφ και ιδιοκτήτες εστιατορίων, γιατί νομίζετε κάθε τρεις μήνες αλλάζουν μενού και προσφέρουν και από πάνω κάθε μέρα και special dishes;
Γιατί κύριοι, ο κόσμος θέλει αλλαγή. Κάτι το καινούριο. Κάτι το διαφορετικό. Δικαιολογημένα ήμασταν μόνοι μας. Εσείς δεν το καταλαβαίνετε; Δεν πήρατε το μήνυμα από την πελατεία σας που έχει φύγει για αλλού;
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου