![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Πόσο αλλάζουν τα πράγματα και γενικά πόσο διαφοροποιήθηκαν τα όσα διδάσκαμε στη διοίκηση επιχειρήσεων, στο marketing ή στην εκπαίδευση προσωπικού. Μιλούσαμε μπροστά σε γεμάτες αίθουσες με ενθουσιώδες δυναμικό προσωπικό και ανθρώπους που θα κρατούσαν τα μικρά και τα μεγάλα ηνία των επιχειρήσεων, όντας σίγουροι ότι τα πάντα που αφορούν το προσωπικό π.χ ενός εστιατορίου, είναι θέμα εκπαίδευσης. Σήμερα μιλάμε για άλλα. Πώς να βρεις άτομα να δουλέψουν μαζί σου.
Όχι πώς να τα εκπαιδεύσεις, αλλά πώς να τα βρεις και πώς να τα κρατήσεις κοντά σου όταν τα βρεις. Πού ξανακούστηκε να έχουμε μόνιμη αγγελία για ένα μήνα για διευθυντική θέση σε εστιατόριο με μισθό €2000 και να έχει ενδιαφερθεί ένα άτομο μόνο για προσωπική συνέντευξη. Τι κάνουμε λάθος; Τι έχει συμβεί στον πλανήτη στην μετά τον κορωνοϊό επόχη; Πού πήγαν οι άνθρωποι και κανείς δεν απαντά στις κραυγές αγωνίας μας για πρόσληψη προσωπικού;
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου