![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Το Σουβλάκι της Νίκης, δε θέλει παίνεμα. Μια επιβεβαίωση θέλει, έτσι για να γνωρίζουν όλοι ότι στην τελική, μετρά μόνο η ποιότητα, το μεράκι και η αγάπη για αυτό που κάνεις. Δεκαέξι ολάκερα χρόνια ο Κυριακός, ο Δημήτρης και η σταθερή τους ομάδα και συνεργάτες, με έδρα τους φυσικά της Λεωφόρο Νίκης στην πρωτεύουσα, μας ψήνουν στη σχάρα τα γευστικά τους καλούδια, διατηρώντας την ίδια ποιότητα, μα και τον ίδιο σεβασμό προς τους χιλιάδες πιστούς τους θαμώνες.
Γευσιγνωσία σχαροποικιλίας έκανε ψες ολάκερη η ομάδα γευσιγνωστών του Fine & Dine και έχουμε να σου πούμε τα γευστικότερα νέα. Το χοιρινό σουβλάκι, τρυφερό και από καλό κρέας και πρωτίστως χωρίς περιττά λίπη, η κοτολέτα του για πολλούς επαίνους, υπέροχα ψημένη τόσο εξωτερικά, μα κυρίως εσωτερικά, με αλάθητη αλατότητα.
Οι σεφταλιές, κορυφαίες σε γεύση, ζουμερές και αρωματικές, με διακριτικά καρυκεύματα, ενώ τα καλύτερα έχω να σου πω για το μοναδικό σουβλάκι κοτόπουλο, που αρτύζεται με πάπρικα και απογειώνεται γευστικά με τα τεμάχια λαχανικών που περνιούνται στις σμίλες ανάμεσα στο κοτόπουλο.
Όμορφα ψημένη η πίτα, και πλούσια και σε ποσότητα η σαλάτα των φρέσκων λαχανικών που μπαίνουν στην πίτα. Η τιμολόγηση ορθότατη και σίγουρα value for money, ενώ πόντους πολλούς έχει κερδίσει και η ταχύτητα εξυπηρέτησης, αλλά και η ευχέρεια για Delivery σχεδόν σε όλη την πόλη της Λευκωσίας.
Λεωφόρος Νίκης 36 Α, Λευκωσία
22 313831
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου