![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Έχει παρατηρηθεί από τους διευθύνοντες του Mall of Cyprus στη Λευκωσία, μια αλόγιστη χρήση των χώρων στάθμευσης, με αποτέλεσμα οι πελάτες του Mall να μην βρίσκουν εύκολα ή καθόλου θέση για να σταθμεύσουν.
Άτομα αφήνουν το αυτοκίνητό τους εκεί για μέρες ή για διανυκτέρευση ή ομάδες ατόμων σταθμεύουν εκεί για να πάνε με ένα όχημα σε άλλη πόλη και συγκεκριμένα στον χώρο εργασίας τους π.χ εκπαιδευτικοί. Γι’ αυτό από 1η Σεπτεμβρίου με την είσοδο του οχήματος θα φωτογραφίζονται ηλεκτρονικά οι πινακίδες εγγραφής του.
Αν η παραμονή στον χώρο στάθμευσης θα είναι μέχρι 2 ώρες, τότε κατά την έξοδο η μπάρα θα ανοίγει αυτόματα. Αν έχει ξεπεραστεί το όριο των 120 λεπτών τότε ο οδηγός θα πρέπει να ακουμπήσει ανέπαφα την χρεωστική του κάρτα στο μηχάνημα για να πληρώσει το ανάλογο πόσο
Μέχρι 3 ώρες – €1,50
Μέχρι 4 ώρες – €2
Μέχρι 5 ώρες – €2,50
Μέχρι 6 ώρες – €3
Πάνω από 6 ώρες – €15
Αν η επίσκεψη θα συνδυαστεί με παρακολούθηση ταινίας στο K – Cineplex, τότε με την αγορά του εισιτηρίου θα γίνεται και επικύρωση για δωρεάν στάθμευση τη μέρα παρακολούθησης της ταινίας
Για τους πελάτες του IKEA παραχωρείται ακόμη μια ώρα δωρεάν στάθμευσης, εφόσον γίνουν αγορές πέραν των €10.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου