![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
(By food critic Nick Andrew)
Amaracus πάει να πει amarakon, δηλαδή αγριορίγανη ή μαντζουράνα. Αυτό είναι και το πρώτο μεθυστικό άρωμα που θα τρυπήσει τα ρουθούνια σου, σαν κατέβεις από το αυτοκίνητό σου στο ανυπέρβλητης ομορφιάς, νεότευκτο Minthis Resort.
Τα δεύτερα αρώματα θα είναι από τις κουζίνες του καταξιωμένου Ελλαδίτη chef Δημήτρη Κατριβέση, ο οποίος έχει δεσμευτεί να κάνει το αυτονόητο. Να χωρέσει μέσα σε ένα μενού, την Ελλάδα, την Κύπρο, τις μαντζουράνες, τα τοπικά προϊόντα και ολάκερη τη φύση, παραδίδοντάς σου πιάτα με μεγαλοπρέπεια μεσογειακή και κυπριακή.
Κι αν ρωτάς και για το τι περιρρέουσα ατμόσφαιρα θα έχεις, σου έχω τα καλύτερα. Ένα σκηνικό μαγευτικό, με πρωταγωνιστές τη φύση, τον άρτιο σχεδιασμό τόσο στον ενδοχώρο, όσο και στους εξωτερικούς χώρους της ολοκαίνουριας Plateia και ολάκερη την οροσειρά Τροόδους, ενώπιον σου, για να ταξιδεύεις στο άπειρο και ακόμη παραπέρα.
Αν δε, συνδυάσεις τη γαστρονομική σου έξοδο με διαμονή στο παγκοσμίου κλάσης θέρετρο ευεξίας και αναζωογόνησης Minthis Resort, τότε στο εγγυώμαι ότι αμέσως θα το καταχωρήσεις στη λίστα των Favorite σου επιλογών.
Για περισσότερες πληροφορίες ή κρατήσεις, επισκεφθείτε το minthisresort.com ή επικοινωνήστε με το +357 26 842 273
*Τι είναι το Minthis resort;
Το Minthis είναι ένα πολυτελές ολιστικό θέρετρο εμπνευσμένο από τη φύση, προσφέροντας μια απαράμιλλη εμπειρία lifestyle. Με τα εκπληκτικά καταλύματα, τις ανέσεις παγκόσμιας κλάσης και το μαγευτικό περιβάλλον του, το θέρετρο είναι ένα καταφύγιο για όσους αναζητούν ευεξία, χαλάρωση, αναψυχή και απόλαυση. Το Minthis προσφέρει μια καθηλωτική και αξέχαστη εμπειρία σε κάθε επισκέπτη, ενσωματώνοντας την ουσία της πολυτελούς ζωής.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου