![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Το Μουσείο THALASSA στην Αγία Νάπα, φιλοξενεί από τις 7 Ιουλίου 2023 μια εικαστική έκθεση, αποκλειστικά αφιερωμένη στην ΄΄Περίκλειστη πόλη της Αμμοχώστου΄΄. Μια έκθεση, που συνδιοργανώνεται από τους Δήμους Αγίας Νάπας και Αμμοχώστου και αποτελεί ουσιαστικά την παρθενική εκδήλωσή τους, μέσα στα πλαίσια της ΄΄Ημέρας Μνήμης Αμμοχώστου΄΄.
Η έκθεση περιλαμβάνει έργα σύγχρονων και παλαιότερων ζωγράφων, όπως τον Ανδρέα Λαδόμματο, τον Γιώργο Σκοτεινό, την Έλενα Σαρρή Βαρνάβα, τη Λία Λαπίθη, τον Παναγιώτη Πασάντα, την Ελίνα Θεοδότου και όχι μόνο.
Η έκθεση έχει εμπλουτιστεί με την αυθεντική φωτογραφία του Δώρου Παρτασίδη, ο οποίος αποθανάτισε το μεγαλείο της φρίκης του πολέμου, με το κρεμάμενο από τα χαλάσματα του βομβαρδισμένου Salaminia Tower, άψυχο κορμί ενός στρατιώτη. Πηγή έμπνευσης, για τον κορυφαίο και πολυβραβευμένο κύπριο ζωγράφο, Ανδρέα Λαδόμματο, ο οποίος αποτύπωσε με τον δικό του μοναδικό τρόπο στον καμβά, την ασχήμια του πολέμου.
Επιμέλεια έκθεσης: Μαρία Παφίτη
Διάρκεια έκθεσης: 7 Ιουλίου μέχρι 31 Αυγούστου 2023
Ώρες λειτουργίας μουσείου THALASSA:
Δευτέρα και Σάββατο 9:00 π.μ. – 2:00 μ.μ.
Τρίτη έως Παρασκευή: 9:00 π.μ. – 5:00 μ.μ.
Πληροφορίες: 23816366
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου