![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Περάσαμε ένα υπέροχο σαββατοκύριακο σε ένα από τα ολοκαίνουρια Premium Rooms του ξενοδοχείου Anemi Hotel στην Πάφο και σας το συνιστούμε ανεπιφύλακτα
Οι 10+3 λόγοι που θα κάνουν κι εσένα να αναζητήσεις το Anemi Hotel
1. Βρίσκεται στην καρδιά της Κάτω Πάφου, σε μια ήσυχη περιοχή.
2. Σε μόνο 5 λεπτά με τα πόδια θα βρεθείς σε μια από τις πιο οργανωμένες παραλίες της Πάφου – Παραλία Σόδαπ.
3. Για τα πλήρως ανακαινισμένα του δωμάτια με sea ή pool view.
4. Για τα ανετότατα, χουχουλιάρικα κρεβάτια του και τα αναπαυτικά του μαξιλάρια.
5. Για τα αρωματικά του καλλυντικά περιποίησης σώματος και προσώπου.
6. Για τις state of the art τεχνολογίες και τα αμέτρητα κανάλια των HD τηλεοράσεων.
7. Για την αισθητική των διακοσμημένων με γήινα χρώματα, δωμάτιά του και τις ανετότατες βεράντες του.
8. Για τις μεγάλες walk in ντουσιέρες του.
9. Γιατί στο Althaea Spa, η αναζωογόνηση σώματος, ψυχής και πνεύματος, βρίσκεται σε άλλο επίπεδο.
10. Γιατί χειμώνα – καλοκαίρι έχεις την ευκαιρία να χαλαρώσεις στις δυο του πισίνες.
11. Για το πλουσιοπάροχό του πρωινό και την πολυσυλλεκτική all day κάρτα φαγητών του.
12. Για το εξαίρετο, από όλες τις απόψεις, μεσογειακής, με ιταλικές πινελιές, εστιατόριο Nema του οποίου την κάρτα υπογράφει ο βραβευμένος σεφ Ανδρέας Ανδρέου.
13. Γιατί οι άνθρωποί του, αρχής γενομένης από τους ιδιοκτήτες και τον πολύπειρο διευθυντή, αλλά και όλο ανεξαιρέτως το προσωπικό θα είναι συνεχώς δίπλα σου, φροντίζοντας να περάσεις ονειρεμένες διακοπές, νοτισμένες με την ζεστή αύρα της κυπριακής φιλοξενίας.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου