![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Οι “The Italian Tenors” είναι ένα κλασικό crossover φωνητικό τρίο που αποτελείται από τους Evans Tonon, Luca Sala και Sabino Gaita. Στο ρεπερτόριό τους, έχουν σχεδιάσει μια γραμμή ανάμεσα στην κλασική μουσική, τη δημοφιλή ιταλική μουσική και διεθνή ακούσματα.
Οι τρεις μουσικοί έχουν ερμηνεύσει επαγγελματικά στην όπερα επί χρόνια και είναι λοιπόν ακόμα πιο συναρπαστικό για αυτούς το γεγονός ότι μπορούν να συνδυάσουν τη μουσική κληρονομιά της κλασικής μουσικής, με το πάθος τους για τα mainstream ακούσματα της εποχής.
Είναι πραγματικά απίστευτο πώς επαναδιαμορφώνουν γνωστά ιταλικά και διεθνή ποπ τραγούδια με τις κλασικά εκπαιδευμένες φωνές τους και μέσα από τις δικές τους πρωτότυπες διασκευές.
Προσφέρουν ένα πολυποικίλο πρόγραμμα, από τους κλασικούς ήχους του Έννιο Μορρικόνε μέχρι τους ποπ ρυθμούς της Γκλόρια και της Μάμα Μαρία, από το ρομαντικό Caruso του Λούτσιο Ντάλλα και το Time To Say Goodbye του Αντρέα Μποτσέλι, μέχρι τον Λέοναρντ Κοέν και γνωστές οπερατικές άριες από τον Βέρντι ή τον Πουτσίνι.
Παραστάσεις:
Πέμπτη, 31.8.23 στις 21.00 – ΣΚΑΛΙ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
Σάββατο, 2.9.23 στις 21.00 – ΑΡΧΑΙΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΟΥΡΙΟΥ
Για περισσότερες πληροφορίες:
https://www.soldoutticketbox.com//the-italian-tenors-2023/easyconsole.cfm
Πληροφορίες κειμένου: Soldoutticket
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου