![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Η UNESCO, στην 18η σύνοδο της Διακυβερνητικής Επιτροπής για τη Διαφύλαξη της Άυλης Πολιτιστικής Κληρονομιάς που έλαβε χώρα στην Μποτσουάνα της Αφρικής, βράβευσε το ceviche ως Άυλη Πολιτιστική Κληρονομιά της Ανθρωπότητας.
Γραμμένο σε λίστες εστιατορίων, με τα ονόματα ceviche ή cebiche ή seviche ή και sebiche, το αγαπημένο πιάτο όλης της υφηλίου, έχει οριστεί ως ένα φαγητό με ωμά ψάρια ή οστρακοειδή, που έχουν μαριναριστεί και είναι χαρακτηριστικό διαφόρων χωρών της Λατινικής Αμερικής.
Αποτελεί δε ένα από τα trademarks της περουβιανής κουζίνας, αλλά δηλώνεται ότι το εν λόγω πιάτο, δεν είναι απλά μια συνταγή μαγειρικής, αλλά ένα πιάτο κοινωνικής συνοχής του κόσμου και της γης των περουβιανών ακτών, των ορεινών και της ζούγκλας της πετιοχής.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου