Στέκομαι στην ουρά να πληρώσω το φαγητό και το smoothie μου και όταν φτάνει η σειρά μου, με ρωτά η πωλήτρια το τηλέφωνό μου και το όνομά μου για να προστεθούν οι πόντοι στη δωροκάρτα μου. Το πράττω, παίρνω το πρόγευμά μου και πηγαίνω δουλειά.
Κατά τις 11.30 χτυπά το τηλέφωνό μου από αριθμό που δεν τον έχω καταχωρημένο στις επαφές μου, απαντάω και είναι ένας “κύριος” που με καλημερίζει με το όνομά μου, μου λέει το όνομά του και ότι γοητεύτηκε πολύ σήμερα που με είδε στο Cafe και θα ήθελε πολύ να συναντηθούμε.
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου