![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Η εφηβική ομάδα STAGE LIGHT και η URBAN PRODUCTION Co. διοργανώνουν το musical “ΜΑΤΙΛΝΤΑ” στις 17 Ιανουαρίου στις 19:00 το απόγευμα στο Παττίχειο θέατρο Λεμεσού. Τα καθαρά έσοδα της παράστασης θα διατεθούν στο ίδρυμα «Φύλακας άγγελος».
Συντελεστές:
Τον συντονισμό αναλαμβάνει η ηθοποιός Νάταλη Αμμάν, την σκηνοθεσία ο Αντώνης Καλογήρου, τις χορογραφίες η Ευρυδίκη Γρηγορίου και η Σόφη Γεωργίου, την μουσική διδασκαλία η Βασιλική Κωνσταντή και την οργάνωση την παραγωγής η Ελένη Ζαντή.
Περίληψη παράστασης:
Η παράσταση είναι βασισμένη στο ομώνυμο μιούζικαλ “ΜΑΤΙΛΝΤΑ”. Η Ματίλντα έχει την ατυχία να μεγαλώνει σε μια οικογένεια που οι γονείς της είναι απατεώνες και θεωρούν τη μόρφωση μειονέκτημα.
Και ενώ η ζωή της μοιάζει μαρτύριο ανακαλύπτει ότι έχει τηλεπαθητικές ικανότητες.
Η πανέξυπνη Ματίλντα θα αποφασίσει να μορφωθεί μόνη της και θα χρησιμοποιήσει τις δυνάμεις της για να αντιμετωπίσει την απαίσια διευθύντρια του σχολείου που την στέλνουν. Ευτυχώς μία από τις καθηγήτριες, η οποία έζησε και η ίδια άσχημα παιδικά χρόνια γίνεται καλή της φίλη και οι δυσκολίες μέχρι να απαλλαγεί από τους γονείς της μοιάζουν πιο υποφερτές.
Πού: Παττίχειο Θέατρο, Λεμεσός
Πότε: 17 Ιανουαρίου, 17.00
Για αγορά εισιτηρίων, πατήστε ΕΔΩ
Πληροφορίες από την ιστοσελίδα του Παττίχειου Θεάτρου
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου