![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Την Τετάρτη 24 του Γενάρη, δεν πας αλλού. Κλείνεις οπωσδήποτε τραπέζι στη βραβευμένη ταβέρνα Καμασιάς στο Παραλίμνι, γιατί η βραδιά θα ειναι μοναδικά, μοναδική. Το αγαπημένο μας Vasilikon Winery “κατεβαίνει” για μια μέρα στην ταβέρνα Καμασιάς για να διοργανωθεί μια από κοινού οινογαστρονομική βραδιά, με πρωταγωνιστές, φυσικά, εσένα και την παρέα σου, αλλά και τους πρωταγωνιστές του οινοποιείου και της ταβέρνας.
Απόλυτος αποδέκτης, εσύ και οι λάτρεις των αυθεντικών και ψαγμένων πιάτων, αλλά και του εκλεκτού οίνου οι οποίοι θα έχουν την ευκαιρία να γευτούν 7 πιάτα αρμονικά συνδυασμένα με επιλεγμένα κρασιά.
Τέσσερα κόκκινα, δυο λευκά και μια Κουμανδαρία από 6 διαφορετικές χρονιές, θα συναντήσουν στο τραπέζι σου, τραγανή σαλάτα με κατσικίσιο τυρί, άγρια κοκκινομανίταρα, μελένιο χαλούμι σε φύλλο κρούστας, πλάι σε τσιπς τοπικού κολοκασιού.
Η συνέχεια προδιαγράφεται ιδιαίτερη θελκτική, εφόσον στο προσκήνιο μπαίνουν τα αρνίσια παϊδάκια, το παραδοσιακό λεμονάτο κουνέλι, τα αμερικάνικα short ribs και το Black Angus ribeye.
Όσο για την τιμή, τη διπλοτσεκάραμε κι εμείς και σας επιβεβαιώνουμε ότι “ναι” είναι μόνο €50 ανά άτομο συμπεριλαμβανομένων ποτών και γλυκού. Ένα value for money οινογαστρονομικό event που οπωσδήποτε δεν πρέπει να χάσεις
Για κρατήσεις: 99605339
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου