![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Διαβάσαμε στα MME για ένα μπεργκεράδικο, σπουδαίο και τρανό στη Λευκωσία και πήρα κι εγώ τηλέφωνο τα κορίτσια και βρεθήκαμε εκεί. Παραγγείλαμε η κάθε μια το δικό της και σε λίγο φτάνει μπροστά μας ένας Πύργος Burger – θα ήτανε τουλάχιστον 15cm ύψος – φορτωμένος με ότι μπορείς να φανταστείς. Ήθελες 20 δάκτυλα να το αρπάξεις και ένα στόμα ελέφαντα να το φας. Ξεκινήσαμε όλες τότε να το ξηλώνουμε και να το τρώμε με μαχαιροπίρουνα. Sorry αυτό δεν ήταν burger. Ωραία και instagramable η παρουσίαση του σεφ, αλλά λειτουργικό δεν ήταν.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου