![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Μια μοναδική μουσική εμπειρία ετοιμάζονται να παρουσιάσουν στο κοινό της Κύπρου, δύο από τους μεγάλους Έλληνες συνθέτες, μετά την επιτυχία που σημείωσαν στο Ηρώδειο. Ο Γιώργος Χατζηνάσιος και ο Στέφανος Κορκολής με δύο πιάνα ενώνουν το ταλέντο τους και αναμένεται να μας καταπλήξουν.
Οι δύο συνθέτες θα μοιραστούν τη σκηνή με τη σπουδαία Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής «ΤρακΑρτ» η οποία έδειξε επανειλημμένες φορές το ψηλό της επίπεδο, δημιουργώντας έναν πολυδιάστατο και ενιαίο ήχο, υπό την διεύθυνση του μαέστρου της, Άρη Αντωνιάδη.
Τα τραγούδια θα ερμηνεύσουν, εκτός από τους δύο συνθέτες, δύο υπέροχες φωνές, αυτή του Δώρου Δημοσθένους και της Σοφίας Μανουσάκη, οι οποίες ενώνονται με τον ήχο της ορχήστρας, δημιουργώντας μια ατμόσφαιρα μαγείας και αισθητικής που θα καταπλήξει τους θεατές.
ΤΙΜΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Πλατεία: €40 & €35
Εξώστης: €35 & €30
Παιδικό: €15 μέχρι 12 ετών.
22.01.2024 20:30 μ.μ., Δημοτικό Θέατρο Λευκωσίας
23.01.2024 20:30 μ.μ., Δημοτικό Θέατρο Λευκωσίας
26.01.2024 20:30 μ.μ., Παττίχειο Δημοτικό Θέατρο Λεμεσού
27.01.2024 20:30 μμ., Παττίχειο Δημοτικό Θέατρο Λεμεσού
ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Επίσημα σημεία πώλησης εισιτηρίων της εκδήλωσης είναι τα παρακάτω:
www.ticketmaster.cy
Καταστήματα ACS Courier
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου