![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Ο Δήμος Λεμεσού σας προσκαλεί στη Φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου δέντρου στην πλατεία Γρηγόρη Αυξεντίου που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 25 Νοεμβρίου.
Το καλλιτεχνικό πρόγραμμα περιλαμβάνει παραστάσεις από τις Μαζορέτες Λεμεσού, την Τζαζ Ορχήστρα Νέων Φιλαρμονικής Δήμου Λεμεσού, την Παιδική Χορωδία του Πολιτιστικού Ομίλου Διάσταση και την Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Λεμεσού σε χριστουγεννιάτικα τραγούδια.
Συνέχεια στο πρόγραμμα θα δώσουν η Φιλαρμονική του Δήμου Λεμεσού, η καταξιωμένη σοπράνο Αλίκη Χρυσοχού και το Φωνητικό Σύνολο της Διάστασης. Συμμετέχουν οι Μαζορέτες του Σώματος Κυπρίων Οδηγών.
Κατά τη διάρκεια του προγράμματος θα λειτουργεί Χριστουγεννιάτικο Παιδικό Εργαστήρι Τέχνης και Χειροτεχνίας του Δήμου Λεμεσού. Τα παιδιά ζωγραφίζουν, δημιουργούν, γράφουν γράμμα στον Άγιο Βασίλη.
Με το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου θα έχουμε την άφιξη του Άγιου Βασίλη με τη συνοδεία της Σχολής Χορού «The Ballet House Μαρίνα Παρασκευά».
Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα πιο κάτω:
Πρόγραμμα
4:15 μ.μ.
Καλλιτεχνικό πρόγραμμα από τις Μαζορέτες Λεμεσού.
4:30 μ.μ.
Τζαζ Ορχήστρα Νέων Φιλαρμονικής Δήμου Λεμεσού.
5:00 μ.μ.
Παιδική Χορωδία του Πολιτιστικού Ομίλου Διάσταση.
5:30 μ.μ.
Η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Λεμεσού σε χριστουγεννιάτικα τραγούδια.
5:45 μ.μ.
Συνέχεια στο πρόγραμμα θα δώσουν με τη Φιλαρμονική του Δήμου Λεμεσού, η καταξιωμένη
σοπράνο Αλίκη Χρυσοχού και το Φωνητικό Σύνολο της Διάστασης.
Συμμετέχουν οι Μαζορέτες του Σώματος Κυπρίων Οδηγών.
6:00 μ.μ.
Φωταγώγηση Χριστουγεννιάτικου δέντρου από τον Δήμαρχο κ. Νίκο Νικολαΐδη και το Δημοτικό Συμβούλιο Λεμεσού.
• Άφιξη του Άγιου Βασίλη με τη συνοδεία της Σχολής Χορού «The Ballet House Μαρίνα
Παρασκευά».
4:00μ.μ. – 8:00 μ.μ.
Χριστουγεννιάτικο Παιδικό Εργαστήρι Τέχνης και Χειροτεχνίας του Δήμου Λεμεσού.
Τα παιδιά ζωγραφίζουν, δημιουργούν, γράφουν γράμμα στον Άγιο Βασίλη.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου