![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Ήρθε ξανά χθες για καφέ και γλυκό, η κυρία με τις φίλες της, που τα θέλουν όλα δικά τους. Φαίνεται τις έδιωξαν από τα άλλα Cafe που πήγαιναν τον τελευταίο μήνα και είπαν να ξανάρθουν κοντά μας, που δεν τις διώξαμε – ακόμη. Απλά τους κατεβάσαμε μούτρα.
Η ιστορία τους copy paste και χθες.
– Είναι πολλή ζέστη. Κατεβάστε τη θερμοκρασία.
– Ανδρέα παγώσαμε, θα μας πουντιάσετε.
– Μαρία, ο καφές σήμερα δεν πίνεται. Αφού ξέρετε πώς τον πίνω.
– Θέλουμε να μας αλλάξετε τραπέζι. Ήρθε αυτή με τα άτακτα παιδιά της και δεν μπορούμε.
– Βάλε τον Κώστα να μας εξυπηρετεί. Όχι την ….. Είναι άπειρη. Μα πού είναι ο Κώστας; Δεν ήρθε;
Ε’ άμα πια. Για να μας δώσετε τρεις πενταροδεκάρες, αναστατώνετε όλο το μαγαζί και χαλάτε τη διάθεση όλου του προσωπικού.
Να μη ξανάρθετε κυράδες μου. Να μένετε σπίτια σας!!
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου