![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Εξαιρετικά όλα τα πιάτα που περιείχε το μενού που σχεδίασε ο σεφ του εστιατορίου που πήγαμε οικογενειακώς την Παραμονή Χριστουγέννων με τους συγγενείς από την Αυστραλία. Και τα 6 πιάτα, υπέροχα και οι σερβιτόροι φιλικοί, έως πολύ φιλικοί. Βασικά με την πρώτη μπουκιά κάθε ενός από τα έξι πιάτα, ερχόντουσαν να μάθουν αν μας άρεσε. Όχι ένας όπως γίνεται αλλού, αλλά 2-3. Το κακό παράγινε όταν ο ένας σερβιτόρος, κουβέντα στην κουβέντα με τους συγγενείς μου, έμαθε ότι ήρθαν από την Αυστραλία και ξεκίνησε ένα ατελείωτο μπλα μπλα για τον ξάδερφό του στο Σίδνεϊ που μένει σε μια κοντινή γειτονιά με αυτούς. Για να τα πω πιο λιανά, λίγο μιλήσαμε εμείς με τους συγγενείς και περισσότερο ο εν λόγω σερβιτόρος. Καλό είναι να διδαχτούν και για αυτά τα πράγματα τα άτομα που εξυπηρετούν σε εστιατόρια, γιατί όσο καλό και αν ήταν το φαγητό, η κατάσταση που δημιουργήθηκε χάλασε τη διάθεση όλων μας.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου