![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Πελάτισσά μου στο εστιατόριο, στο οποίο σερβίρω ως επί το πλείστον μπουφέ, κάθε φορά μου κάνει το ίδιο πράγμα. Γεμίζει 2-3 φορές το πιάτο της για φαγητό και λίγο πριν φύγει το ξαναγεμίζει και το αφήνει στο πιάτο. Όταν περάσει κάποιος σερβιτόρος, του ζητά συσκευασία για να τα πάρει στον σκύλο της. Έτσι του λέει. Τώρα σήκωσαν το ίδιο σύστημα και οι δυο της φίλες με τις οποίες έρχεται πάντα μαζί. Πώς να χειριστώ αυτό το φαινόμενο;
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου