![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Το στέικ μου το θέλω πολύ καλοψημένο” μας είπε η πελάτισσα. Ο μετρ της είπε, ακριβώς ότι διδάξαμε στα μαθήματα: “Θα θέλατε να σας το ψήσει τουλάχιστον καλοψημένο;” Η απάντηση αρνητική. Της το έψησα – έκαψα – δηλαδή, ακυρώνοντας τα πτυχία μου όλα σε Γαλλία και Ελβετία, αλλά τι να κάνω. Όταν ο μετρ πήγε να τη ρωτήσει σε 3-4 λεπτά για το πώς είναι το φαγητό της, η απάντησή της ήταν ότι είναι σκληρό, διερωτούμενη αν είναι καλής ποιότητας το κρέας μας. No comment.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου