![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Το 2024, κατά τα φαινόμενα, μπαίνει με το δεξί όσο αφορά τα καλλιτεχνικά δρώμενα, με μια συναυλιακή υπερπαραγωγή. Μια συναυλία που γίνεται συνάμα για καλό σκοπό, εφόσον όλα τα έσοδα θα δοθούν για ενίσχυση του έργου του Αντικαρκινικού Συνδέσμου Κύπρου.
Μια άκρως ενδιαφέρουσα μουσική συνύπαρξη επί σκηνής, μια ανατρεπτική συναυλία της Κιθαριστικής Ορχήστρας Κύπρου και του Νίκου Πορτοκάλογλου σε ένα μουσικό υπερθέαμα για φιλανθρωπικό σκοπό!
Καλλιτεχνικός διευθυντής: Αντώνης Κοΐζας.
Διεύθυνση Ορχήστρας & Ενορχηστρώσεις: Αντώνης Μυτακίδης.
Με την Κιθαριστική Ορχήστρα Κύπρου συμπράττουν οι σολίστ Γιώργος & Στέλιος Γκόλγκαρης, το Cyprus Guitar Trio και η Μαρίνα Βερζανλή στο τραγούδι.
Συμμετέχουν: Καθηγητές & Σπουδαστές Πανεπιστημίων, Ωδείων & Μουσικών Σχολείων.
Η παράσταση αποτελεί μια σύγχρονη ερμηνευτική προσέγγιση, με έναν από τους σημαντικούς τραγουδοποιούς και ερμηνευτές της γενιάς του, με την Κιθαριστική Ορχήστρα Κύπρου να προβάλλει τα τραγούδια πάντα με την ιδιαίτερη ενορχηστρωτική ματιά της, με απόλυτο σεβασμό στην αυθεντική μουσική γραφή.
Μια συναυλία, όπου ο Νίκος Πορτοκάλογλου με τη συνοδεία 200 Κιθαριστών στη σκηνή τραγουδάει με μοναδικό τρόπο, αγαπημένα δικά του τραγούδια, αλλά και τραγούδια που αγαπάει και τον καθόρισαν ως καλλιτέχνη.
Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2024, 20:30 Δημοτικό Θέατρο Στροβόλου
Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024, 20:30 Ριάλτο Θέατρο, Λεμεσός
Εισιτήρια προπωλούνται: Ticketmaster, σε όλα τα καταστήματα ACS και στο www.rialto.com.cy
Χορηγός: Lidl Κύπρου
Όλα τα έσοδα θα δοθούν για ενίσχυση του έργου του Αντικαρκινικού Συνδέσμου Κύπρου.
Πληροφορίες στο τηλέφωνο 99430654
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου