Όχι, δεν θα συμμετάσχετε σε Surviror μαζί του, γιατί δύσκολο το βλέπω να τα βάζετε μαζί του. Απλά θα πάτε στο πλήρως ανακαινισμένο (πρώην Γραβέλλα τζιαι καπνιά) κουτούκι του, για να γευτείτε ελληνικούς και κυπριακούς μεζέδες, φτιαγμένους με αγάπη, άφθονες μνήμες και εξαίρετες πρώτες ύλες.
A la minute τα πάντα, από τις αλοιφές, μέχρι και τις σαλάτες, σερβιρισμένα σε ένα χώρο που έχει επιμεληθεί με πολλή αγάπη, new age αισθητική που δεν έχουμε ξαναδεί, όμορφα, επιτοίχια διακοσμητικά και ντιζαϊνάτα σερβίτσια.
Το καλύτερο σας το φυλάω για το τέλος και δεν είναι άλλο από τη ζωντανή μουσική, με πρωταγωνιστές μουσικά σχήματα από την Κύπρο, που ακροβατούν μεταξύ λαϊκού, ρεμπέτικου και έντεχνου.
Λεωφόρος Αρχαγγέλου Μιχαήλ 54 & Καληδονιών 7, Έγκωμη, Λευκωσία
22358060
Τρίτη – Κυριακή 20.00-00.00 (κουζίνα μέχρι 23.00)
Κυριακή – ανοιχτό από 13.00
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου