![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Τον Φεβρουάριο το Larnaca 2030 υποδέχεται τη Λένα Κιτσοπούλου, την πιο επιδραστική σήμερα σκηνοθέτη – συγγραφέα – performer στην Ελλάδα με σταθερή αναφορά και παρουσία στη διεθνή σκηνή.
Η πρεμιέρα του Cry έγινε στο θέατρο Saint Gervais της Ελβετίας το 2018. H ομάδα Larnaca 2030 θα παρουσιάσει το έργο CRY το οποίο η Κιτσοπούλου υπογράφει ως συγγραφέας, σκηνοθέτης και όπου συμμετέχει ως ηθοποιός. Μια συνάντηση τεσσάρων ανθρώπων που πνίγεται στο αίμα.
Τα θέματα συζήτησης είχαν επιλεγεί προσεκτικά. Όλοι ήταν αποφασισμένοι να «περάσουν καλά». Τότε πώς και γιατί «ξέφυγε» έτσι η βραδιά; Πώς χύθηκε όλο αυτό το αίμα; Παντού; Οι θεατές εισέρχονται στο εκρηκτικό και ανευλαβές θέατρο της Λένας Κιτσοπούλου.
Στην κόψη του ξυραφιού, το Cry (κλάμα…; κραυγή…;) διερευνά καταρχάς τα όρια της ευγένειας. Τι συμβαίνει όταν η ευγένεια μάς οδηγεί να ανεχτούμε καταστάσεις που δεν αντέχουμε; Πότε ακριβώς πεθαίνει η ευγένεια και γεννιέται η βία;
Πού: ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΑΛΑ
Πότε: 29/02/2024 – 01/03/2024
Εισιτήρια: €15 (Κανονικό) | €12 (Μαθητές, στρατιώτες, φοιτητές, συνταξιούχοι, πολύτεκνοι, ηθοποιοί, ΑΜΕΑ – ΔΩΡΕΑΝ με παρουσίαση σχετικής ταυτότητας)
Διάρκεια: 80’
Ηλικίες: 16+
Γλώσσα: Ελληνικά με υπέρτιτλους στα Αγγλικά
Αγορά εισιτηρίων: Soldouticketbox.com
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου