![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Και βέβαια να την δεις στο Πλανητάριο γιατί στις 28 του Οκτώβρη το σύμπαν και τα ακορντεόν θα συνταυτιστούν, για να γίνει η βραδιά σου ακόμη πιο μαγική και αστρική.
Φρόντισε να προμηθευτείς έγκαιρα τα εισιτήριά σου και πάρε θέση από τις 19.00 στο Dome του Πλανηταρίου για να ταξιδέψεις με μελωδίες από ταλαντούχους ακορντεονίστες μέχρι τη σελήνη κι ακόμη παραπέρα.
Περιμένοντας την έκλειψη της Σελήνης, θα παρακολουθήσεις προβολές στον Θόλο του Πλανηταρίου, ενώ στο Satellite Square του Πλανηταρίου, θα διεξάγεται αστροπαρατήρηση με τηλεσκόπια από τις 20:00 μέχρι και τις 23.00 όπου θα γίνει η Σεληνιακή Έκλειψη (το φαινόμενο αρχίζει στις 21:00) η οποία θα προβληθεί και στα Video Walls του Πλανηταρίου!
Για εισητήρια πατήστε εδώ
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου