![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Στο αγαπημένο όλων, Colors Café του Ξενοδοχείου Four Seasons διεξάγεται για μια ακόμη χρονιά η καθιερωμένη Εβδομάδα Παγωτού (16 έως τις 25 Ιουνίου). Ο Executive Pastry Chef Δημήτρης Χατζηγιάννης και η ομάδα του, είμαστε σίγουροι πως θα εντυπωσιάσουν κι εσένα, αλλά και όλη σου την παρέα, με τις ευφάνταστες δημιουργίες τους, προσφέροντας για όλους μας ένα εκπληκτικό μενού γεμάτο παγωτά με μοναδικές και εκλεπτυσμένες γεύσεις, χρώματα και μοναδικά άρωματα sorbet.
Λεμόνι, κόκκινα φρούτα, μανταρίνι, καρπούζι, ροδάκινο, ακόμα και ροδοπέταλα, μαύρη σοκολάτα με νότες πορτοκαλιού, αναπάντεχες γεύσεις aperol, limoncello, coconut coffee, banoffee και dragon summer είναι όλες οι γεύσεις που θα προσφέρονται την Εβδομάδα του Παγωτού.
Ταυτόχρονα εάν επιθυμείτε να λάβετε μέρος στην ξεχωριστή τελετουργία δημιουργίας του δικού σας παγωτού στην ψυχόμενη πλάκα, μπορείτε να επιλέξετε την αγαπημένη σας γεύση, τα συστατικά και το γαρνίρισμα που προτιμάτε.
Οι λάτρεις των διαχρονικών κοκτέιλ Margarita σίγουρα θα ενθουσιαστούν με τις παγωμένες signature εκδοχές που θα βρίσκονται στις επιλογές του μενού της Εβδομάδας Παγωτού. Η ασύγκριτη Exotic Passion, η αναζωογονητική Pink Grapefruit, η μαγευτική Dragon Fruit και η εκλεπτυσμένη Pomegranate αναμφίβολα θα απογειώσουν τις αισθήσεις σας!
Info: Ice Cream Week – 16 – 25 Ιουνίου | 16:00-19:00 | Colors Café
Λεωφ. Αμαθούντος 67-69, Four Seasons Hotel | Τηλ. 25858000
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου