Οι PROSPECTUS ροκάρουν στην πανέμορφη Μακαρίου την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου στις 18:00 ανοίγοντας μια μεγάλη 15ήμερη χριστουγεννιάτικη γιορτή. Γι’ αυτό δώστε κι εσείς το παρών σας για να απολαύσετε την πιο δυνατή συναυλία του εμπορικού κέντρου της πρωτεύουσας, κατευοδώνοντας το 2023!
Δυνατό ελληνικό ροκ, σπουδαία τραγούδια που γράφουν στις καρδιές μας, σε μια Μακαρίου ολόφωτη και στολισμένη, με γιορτινές βιτρίνες και κλίμα χριστουγεννιάτικο. Μια σπουδαία συναυλία δώρο από την ομορφότερη αγορά της πρωτεύουσας, με ελεύθερη είσοδο και απίστευτη διασκέδαση.
Η χριστουγεννιάτικη αγορά θα περιλαμβάνει 16 χριστουγεννιάτικα σπιτάκια, κατά μήκος της λεωφόρου, που θα περιέχουν γλυκά, χειροποίητες κατασκευές και προϊόντα προς πώληση για ενίσχυση φιλανθρωπικών ιδρυμάτων.
Η αγορά θα παραμείνει ανοικτή από τις 15 μέχρι τις 31 Δεκεμβρίου 2023, από τις 3:00 το απόγευμα μέχρι τις 8:00 το βράδυ τις καθημερινές και 11:00 το πρωί μέχρι τις 7:00 το απόγευμα. Ακολούθως, την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου στις 18:00 θα πραγματοποιηθεί συναυλία με τον Παντελή Θαλασσινό!
Μαζί του τραγουδούν η Κατερίνα Παράσχου και ο Ανδρέας Ελεσνίτσαλης. Ο μελωδικότατος συνθέτης και ερμηνευτής Παντελής Θαλασσινός κουβαλά μαζί του τα δώρα του Δεκέμβρη και τις ευχές της αγάπης, με μια συναυλία από γιορτινά και διαλεγμένα τραγούδια.
Λίγο πριν το τέλος της χρονιάς, την Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου στις 18:00 το Μουσικό Σχολείο Λευκωσίας – Πάει ο παλιός ο χρόνος θα πραγματοποιήσει συναυλία με τα παιδιά του που έρχονται μαζί με τον Χιονάνθρωπο τους, φέρνοντας μια γεύση από το αγαπημένο μιούζικαλ που αγγίζει τις καρδιές μικρών και μεγάλων.
*Οι πιο πάνω δράσεις διοργανώνονται από την Πρωτοβουλία «Πρωτεύουσα Κύπρου Λευκωσία» με τη στήριξη του Δήμου Λευκωσίας.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου