![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Ετοιμάσου και έρχονται ή καλύτερα, ήρθαν τα Χριστούγεννα στο Παραλίμνι, που την επόμενη Κυριακή, 26 Νοεμβρίου θα τα υποδεχτεί με μεγαλοπρέπεια.
Εσύ έχεις μόνο να παρουσιαστείς στην Πλατεία Αγίου Γεωργίου και να γίνεις κι εσύ μέρος του μεγάλου, εορταστικού πάρτι που θα γίνει με τη συμμετοχή της Φιλαρμονικής μπάντας “Αρμονία” Δήμου Παραλιμνίου και τη Σχολή Μαζορετών, να συν – τραγουδήσεις χριστουγεννιάτικα τραγούδια με την Παιδική Χορωδία Δήμου Παραλιμνίου “Αοιδών Φωνές”, μα και να λικνιστείς κι εσύ καθώς θα παρακολουθείς τη χορευτική παράσταση από το Dancando School of Dance.
Στις 18.30 κλείσε τα μάτια, κάνε μια ευχή για το καλό όλου του κόσμου κι όταν τα ανοίξεις θα δεις το Παραλίμνι, αλλιώς, φωταγωγημένο και γιορτινό. Τα καλύτερα στα ‘χω φυσικά για το τέλος.
Η κορυφαία ταργουδίστρια, Ελευθερία Ελευθερίου, θα βρίσκεται πάνω στη σκηνή για να χαρίσει με τη χαρούμενη φωνή της, όλα όσα χρειάζεσαι για να ξεφαντώσεις μαζί με τα αγαπημένα σου άτομα.
Κι όλα αυτά, εντελώς δωρεάν, εφόσον η είσοδος είναι ελεύθερη.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου