Η Λεωφόρος Μακαρίου αυτό το Σάββατο, 4 Νοεμβρίου θα είναι αλλιώς. Θα είναι μια Λεωφόρος γεμάτη παιδιά, οικογένειες, παιχνίδια και πολλή χαρά. Από τις 10 το πρωί μέχρι και τις 7 το απόγευμα, μικροί και μεγάλοι θα απολαύσουν μαγικά σόου, DJ’s θα παίζουν μουσική, ενώ παρακάτω, κλόουν, μπαλόνια, ζωγραφική προσώπου, φουσκωτά, βάρκες και άφθονο φαγητό για να περάσουν όλες οι οικογένειες όσο πιο όμορφα γίνεται τη μέρα τους.
* Με την υποστήριξη του Δήμου Λευκωσίας
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου