![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Στο κέντρο του άστεως και συγκεκριμένα στην υπέρλαμπρη και εντυπωσιακά φωτισμένη οδό Στασικράτους και στους παράδρομους, θα μαζευτεί πολλή αγάπη το επόμενο Σαββατοκύριακο.
Το Σάββατο και την Κυριακή 16 και 17 Δεκεμβρίου (11.00 ‐ 20.00) η οδός Στασικράτους θα μετατραπεί σε μια γραμμική εορταστική αγορά, με φαγητό, ποτό, τραγούδια, μουσικές, χειροποίητες κατασκευές για πώληση, αλλά και ένα πανέμορφο Χριστουγεννιάτικο χωριό – στον χώρο στάθμευσης δίπλα από το Pralina Experience, πλημμυρισμένο με καλούδια.
Για όλα αυτά η είσοδος είναι δωρεάν, μα αν θες να κάνεις το καλό, βάλε τον οβολό σου για το Ίδρυμα ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΥ για παιδιά με ογκολογικές και αιματολογικές παθήσεις ή βάλε στην καλάθα του Ερυθρού Σταύρου Λευκωσίας, όσα ζεστά ρουχαλάκια θες, μα και καινούρια παιχνίδια.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου