![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Η Μουσική σκηνή RED και η Disco Forever παρουσιάζουν το ΠΑΣΧΑΛΗΣ LIVE/ The Party Goes On με τον αγαπημένο και διαχρονικό τραγουδιστή της Ελληνικής ποπ μουσικής, ο οποίος έρχεται για μια μοναδική εμφάνιση την Παρασκευή 5 Ιανουαρίου 2024 στο RED για ένα party που δεν σταματάει ποτέ!!!
Διανύοντας 60 ολόκληρα χρόνια στην ελληνική ποπ σκηνή, ο αγαπημένος Πασχάλης έρχεται στην Κύπρο για να μας ξεσηκώσει με τα τραγούδια του, τις τεράστιες επιτυχίες που ξεκινούν με τον “Τρόπο και το Σχολείο”, συνεχίζουν με το “Μάθημα Σολφέζ”, “Το Κορίτσι του Μάη” το “Αν μια μέρα σε χάσω”, το “Φύγε σε παρακαλώ”, τον “Αλέξη”, τη “Συγνώμη”.
Το πάρτι συνεχίζεται με τα τραγούδια από το πολυπλατινένιο άλμπουμ “9 Τρόποι Αγάπης” (“Παραδώσου λοιπόν”, “Μη με μαρτυρήσεις”, “Κατερίνα Κατερινάκι”, το “Μπαράκι” και καταλήγουμε στο σήμερα με το “Είσαι το ταίρι μου” και δεκάδες ακόμα τραγούδια από όλες τις δεκαετίες της μεγάλης καριέρας του Πασχάλη!
Μια μεγάλη αναδρομή με επιτυχίες από τις δεκαετίες ’60ς, ’70ς, ’80ς, ’90ς, μέχρι και σήμερα.
Μαζί του στην κιθάρα και το τραγούδι: Stelios Mac.
Παίζουν οι μουσικοί:
Αντώνης Πιτσολάντης/ Μιχάλης Λιάμης/ Παναγιώτης Τσαλόπουλος
Στα Decks οι Dj’s της Disco Forever Petros sophoclides & Jimmy The Destroyer
ΤΙΜΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Είσοδος: 20€
Μετά την αγορά των εισιτηρίων, κάνετε την κράτησή σας στη μουσική σκηνή RED (99059257) ή στην Disco Forever (97 638188).
ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Επίσημα σημεία πώλησης εισιτηρίων της εκδήλωσης είναι τα παρακάτω:
www.ticketmaster.cy
Καταστήματα ACS Courier
Πληροφορίες από την ιστοσελίδα της Ticketmaster.cy
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου