![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Η ΣΟΦΙΑ ΜΟΥΤΙΔΟΥ έρχεται στην Κύπρο στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ, την ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ στις 7:00 μμ. για μία μοναδική παγκύπρια STAND UP COMEDY που ΣΑΡΩΝΕΙ στην Ελλάδα.
Στη νέα της παράσταση η ΣΟΦΙΑ ΜΟΥΤΙΔΟΥ “Τελικά, τον μεθύσαμε τον ήλιο”, προσπαθεί να θυμηθεί και να θυμίσει το πώς ήμασταν και πώς είμαστε σήμερα. Μια κωμικοΤΡΑΓΙΚΗ ανάσυρση αναμνήσεων. Πώς ήμασταν λοιπόν; Μήπως ήμασταν αλλεργικοί τελικά στα χρυσά κουτάλια; Είχαμε ψυχοσωματικά;
Μας έφταναν τα πορτοφόλια ή κουβαλούσαμε τα λεφτά στο σάκο του Αϊ-Βασίλη; Οι βάτες που χρησίμευαν; Οι γκέτες; Γιατί βαφόμασταν σαν τέρατα; Το Ευρωμπάσκετ του ‘87, πώς επηρέασε το Εθνικό μας μπόι; Και τελικά, τον μεθύσαμε τον ήλιο; Μια σειρά από ερωτήματα, που μόνο ο ψυχαναλυτής και το stand up μπορούν να θέσουν!!!!
Διαθέσιμα εισιτήρια στο Ticketmaster.cy και σε όλα τα καταστήματα ACS COURIER.
Πληροφορίες στο 96 85 26 00
ΤΙΜΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Πλατεία: € 20
Εξώστης: €15
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου