![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
‘Kawa’ στην αραβική γλώσσα, σημαίνει καφές. Ο δικός μας καφές, που αγάπησες και συνεχίζεις να αγαπάς, για το φίνο, λεπτό του άρωμα και το μεθυστικό του χαρμάνι.
Δέσμευση της εταιρείας (com – mitment) να συνεχίσει να προσφέρει σε εσένα και στους φίλους σου, σε ένα χαλαρό και minimal περιβάλλον (com-fort, com-panion, com-munity) την ίδια ποιότητα καφέ που έχει εδώ και χρόνια συντροφεύσει τις πιο όμορφές σου στιγμές.
Όμορφες στιγμές, οι στιγμές που θα ζεις και τώρα με όλους όσους αγαπάς στα συγχρονισμένα με το σήμερα και τη σύγχρονη εποχή που ζούμε, café μας, σε όλο το νησί. Μοντέρνος σχεδιασμός, λιτές γραμμές, φρέσκο design με ανανεωμένη διάθεση και νεοτεριστική προσέγγιση, για να συναντήσουμε το σήμερα, αλλά και το αύριο, καθιερώνοντας με δυναμισμό την ήδη ισχυρή, συμπαγή μας οντότητα.
Με motto ‘Comfort in every sip΄, χτίζεται για μας, μα πρωτίστως για εσένα, η νέα ταυτότητα, που από τα σήμερα θα γίνει και η δική σου.
Τη δημιουργία του νέου Brand Identity έχει αναλάβει το γραφείο Designcartel Βrand Αgency (www.designcartel.eu) ενώ ο αρχιτεκτονικός σχεδιασμός του νέου concept των καταστημάτων, φέρει την υπογραφή του αρχιτεκτονικού οίκου Dias Architects (www.diasarchitects.com)
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου