![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Πολλά θα δεις, θα ακούσεις και θα βιώσεις στα Λεύκαρα, αυτή την Κυριακή 26 Νοεμβρίου, που δεν σταματούν μόνο σε μια μέρα. Θα είναι εκεί να σε συναρπάζουν καθ’ όλη την περίοδο των Χριστουγέννων και του νέου έτους, όπως το ψηλότερο φυσικό, Χριστουγεννιάτικο δέντρο ύψους 26 μέτρων (ύψος μιας οχταόροφης πολυκατοικίας περίπου).
Κατά τις 17.00 τα λαμπιόνια θα ανάψουν πανηγυρικά, για αυτό φρόντισε να είσαι παρών με όσους αγαπάς και ζήσε από κοντά την ζεστή αύρα του Φωταγωγημένου Χριστουγεννιάτικου χωριού, τις παρελάσεις, τα τραγούδια και τα ποικίλα εργαστήρια.
Στα συν η αγαπημένη μας, Στέλλα Γεωργιάδου που ταυτόχρονα είναι και πρέσβειρα του Προορισμού Αριστείας της Ορεινής Λάρνακας, η οποία κυκλοφόρησε με την Heaven ένα ολοκαίνουργιο χριστουγεννιάτικο τραγούδι με τίτλο “Όλα γιορτινά” το οποίο θα ερμηνεύσει την ημέρα των εγκαινίων του SanTa Lefkara.
Το πλήρες πρόγραμμα:
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου