![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Η ολοκαίνουρια κάρτα φαγητών του Pralina Experience Λεμεσού, είναι γεγονός. Πολυσυλλεκτική, μοιρασιάρικη και γευστική, σου ανοίγει την όρεξη από το πρώτο καλημέρα με δημιουργικές προτάσεις με πρωταγωνιστές τα αυγά, τις ομελέτες, τα σάντουιτς και τα energy bowls.
Οι σαλάτες στο επίκεντρο για το μεσημέρι, αλλά και τα πιάτα με ζυμαρικά, ενώ η συνέχεια προδιαγράφεται ακόμη πιο γευστική με ζουμερά burgers, βιενέζικο σνίτσελ μόσχου, μαριναρισμένα, ποιοτικά κρεατικά και ψαρικά περασμένα σε παρεΐστικα ξυλάκια και όχι μόνο. Τα καλύτερα και για τις γλυκές δημιουργίες πιάτου, που τιμούν στον έπακρο το όνομα του Pralina Experience.
Λεωφόρος Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ’ 224, Λεμεσός, 3030
25 355338
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου