![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Έξι άντρες, τέσσερις γυναίκες κι ένα παιδί, πρωταγωνιστούν σε μια όμορφα πλεγμένη ιστορία, με άφθονα μπερδέματα και γέλιο μέχρι σκασμού, που φυσικά δεν πρέπει να χάσεις. Οι άντρες φοβούνται να πουν την αλήθεια, οι δε γυναίκες θέλουν να πιστεύουν τα ψέματα και το παιδί ξέρει πότε δεν πρέπει να μιλάει. Όταν οι άντρες όμως βρουν το θάρρος να πουν την αλήθεια, τότε ξεκινούν τα ωραία.
Σε μια Αθήνα του σήμερα, μετά την πανδημία και μέσα στην ενεργειακή κρίση, έξι άντρες εντελώς διαφορετικοί μεταξύ τους, με μόνο κοινό το ότι μένουν στην ίδια γειτονιά, έχουν μείνει άνεργοι…
Στην απελπισία τους και μέσα από κωμικοτραγικές καταστάσεις, αποφασίζουν να κάνουν όλοι μαζί ένα σόου με στριπτήζ, για να μπορέσουν να βγάλουν χρήματα και να σώσουν ό,τι προλαβαίνουν από τις ζωές τις δικές τους και των οικογενειών τους… Μόνο που κανείς απ’ αυτούς δεν ξέρει να χορεύει και κυρίως να γδύνεται!! Άντρες με τα…όλα τους…Μια παράσταση γεμάτη γέλιο, ανατροπές, ανθρώπινες ιστορίες, αγάπη, χορό, μουσική και στριπτήζ!!!
ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ
Θέμις Μαρσέλλου : Σκηνοθεσία και απόδοση – διασκευή κειμένου
Μαίρη Τσαγκάρη : Σκηνικά
Παναγιώτα Κοκκορού : Κοστούμια
Νικόλας Γουάστωρ : Ενορχήστρωση, μουσική διδασκαλία, μουσική επιμέλεια
Άννα Αθανασιάδη : Χορογραφία
Μελίνα Μάσχα : Φωτισμοί
Σοφία Δριστέλα Συνεργάτης Ενδυματολόγου
Φωτογραφίες Νίκος Ζήκος
Τρέιλερ Στέφανος Παπαδόπουλος
Μαρία Βασιλάτου : Βοηθός σκηνοθέτη
Σχεδιασμός προγράμματος-αφίσες : Κάρολος Πορφύρης
Πρωταγωνιστούν
Οι Άντρες: Αντώνης Λουδάρος, Σωτήρης Καλυβάτσης, Γιώργος Γαλίτης, Ησαΐας Ματιάμπα, Θανάσης Πατριαρχέας, Ντάνιελ Νούρκα.
Οι Γυναίκες: Ελένη Καρακάση, Παρθένα Χοροζίδου, Ιζαμπέλλα Φούλοπ και η Κατερίνα Στικούδη.
Άννα: (Σε διπλή διανομή οι μικρές:) Ζετα Μαστροδούκα, Ζώη Πετράκη
ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ
Κυριακή, 17 Σεπτεμβρίου – ΠΑΤΤΙΧΕΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ – 20.30
Δευτέρα, 18 Σεπτεμβρίου – ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΗΠΟΘΕΑΤΡΟ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΜΑΡΙΟΣ ΤΟΚΑΣ – 20.30
Τρίτη, 19 Σεπτεμβρίου – ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΣΧΟΛΗΣ ΤΥΦΛΩΝ – 20.30
Info: Tickethour
ια αγορά εισιτηρίων: Tickethour
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου