![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Γενιές σε όλο τον κόσμο λατρεύουν τον Μικρό Πρίγκιπα του Antoine de Saint-Exupéry. Το διεθνές εκδοτικό φαινόμενο, που έχει πουλήσει 200 εκατομμύρια αντίτυπα, ζωντανεύει στο Διεθνές Φεστιβάλ Λευκωσίας 80 χρόνια μετά την πρώτη του έκδοση, σε ένα μαγικό θεατρικό θέαμα που έχει ήδη συναρπάσει ενήλικα και ανήλικα παιδιά στο Παρίσι, τη Νέα Υόρκη, το Ντουμπάι και το Σίδνεϋ.
Ζήστε έναν αστερισμό συναρπαστικών χαρακτήρων και πολύχρωμων κοστουμιών. Απογειωθείτε σε ένα ζωντανό σύμπαν σύγχρονου χορού, μουσικής, προβολών και ακροβατικών. Βυθιστείτε σε μια μοναδικά καινοτόμο διεθνή παραγωγή που θα κατακτήσει την καρδιά σας και θα προκαλέσει τη φαντασία σας.
Διασκευή: Chris Mouron, βασισμένη στο βιβλίο του Antoine de Saint-Exupéry
Συν-σκηνοθεσία: Anne Tournié & Chris Mouron
Χορογραφία: Anne Tournié
Μουσική: Terry Truck
Βασισμένο στο βιβλίο του Antoine de Saint-Exupéry, Editions Gallimard 1945
Παραγωγή: Broadway Entertainment Group
Παρασκευή 17/11 – 20:00
Σάββατο 18/11 – 20:00
Κυριακή 19/11 – 18:30
Διάρκεια: 110΄
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου