Τσάι με λεμόνι στο μπαλκόνι ενός πεντάστερου, απόλαυσα την Παρασκευή, το ίδιο τσάι σε άλλο πεντάστερο το Σάββατο. Ίδιο brand κορυφαίας εταιρείας και στα δυο σε ποιοτικό πυραμιδωτό φακελάκι. Στο μεν πρώτο, το σακουλάκι ήταν ήδη μέσα στο ζεστό νερό της τσαγιέρας, στο δε δεύτερο ήταν εκτός για να το βάλω μόνη μου. Ποιο από τα δυο διδάσκεται στις σχολές τραπεζοκομίας; Ποιο το ορθό δηλαδή;
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου