Ήρθε ξανά χθες για καφέ και γλυκό, η κυρία με τις φίλες της, που τα θέλουν όλα δικά τους. Φαίνεται τις έδιωξαν από τα άλλα Cafe που πήγαιναν τον τελευταίο μήνα και είπαν να ξανάρθουν κοντά μας, που δεν τις διώξαμε – ακόμη. Απλά τους κατεβάσαμε μούτρα.
Η ιστορία τους copy paste και χθες.
– Είναι πολλή ζέστη. Κατεβάστε τη θερμοκρασία.
– Ανδρέα παγώσαμε, θα μας πουντιάσετε.
– Μαρία, ο καφές σήμερα δεν πίνεται. Αφού ξέρετε πώς τον πίνω.
– Θέλουμε να μας αλλάξετε τραπέζι. Ήρθε αυτή με τα άτακτα παιδιά της και δεν μπορούμε.
– Βάλε τον Κώστα να μας εξυπηρετεί. Όχι την ….. Είναι άπειρη. Μα πού είναι ο Κώστας; Δεν ήρθε;
Ε’ άμα πια. Για να μας δώσετε τρεις πενταροδεκάρες, αναστατώνετε όλο το μαγαζί και χαλάτε τη διάθεση όλου του προσωπικού.
Να μη ξανάρθετε κυράδες μου. Να μένετε σπίτια σας!!
Μετά από 2 χρόνια ανάπαυλας, ο εθνικός αερομεταφορέας της Πολωνίας, LOT, έχει ανακοινώσει ότι θα ξεκινήσει τα δρομολόγιά του, από και προς την Κύπρο. Οι
Το σκέφτεσαι, το ξανασκέφτεσαι, βάζεις το χέρι στην τσέπη και δε βγαίνεις με τέτοιες τιμές που βλέπεις στα αεροπορικά ναύλα. Σημείωσε ή φύλαξε τις παρακάτω
Έλα μου ντε! Ούτε κι εμείς το είχαμε δοκιμάσει, μα άμα το κάναμε, από τότε το διαλαλούμε! Πρώτα απ’ όλα, πρέπει να το πάρεις απόφαση.
Αυτός είναι ο λόγος που θα ξαναπάω και θα ξαναπάω και θα ξαναπάω στο εστιατόριο……στη Λευκωσία, γιατί σέβονται όλες μας τις διατροφικές ιδιαιτερότητες. Με πήγε πρώτα