![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Ο Μη Κερδοσκοπικός Οργανισμός eikona Ζωής παρουσιάζει το παραμυθένιο MUSICAL “Όλοι οι…κακοί χωράνε!” σε σκηνοθεσία της Χριστίνας Παυλίδου. Η έμπειρη καλλιτεχνική ομάδα των συντελεστών και αγαπημένοι μας ηθοποιοί θα μας ταξιδέψουν…αλλιώς στα αγαπημένα μας παραμύθια.
Ελάτε να γνωρίσουμε την Καλομοίρα, ένα έφηβο κορίτσι που εξερευνώντας τη μεγάλη βιβλιοθήκη του παππού της βρίσκει τον “κακό” της μπελά. Μέσα από τις σελίδες του βιβλίου της, όχι μόνο θα συναντηθούμε με τους παραμυθένιους ήρωες, αλλά θα τους ανακαλύψουμε βαθύτερα.
ΜΟΥΣΙΚΗ, ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ΧΟΡΟΣ, ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΦΩΣ!!!
Η ενσυναίσθηση, η αποδοχή του λάθους και η αγάπη είναι τα συναισθήματα που θα βιώσουμε όλοι μαζί!
Τα καθαρά έσοδα της παράστασης θα διατεθούν για τις φιλανθρωπικές ενέργειες του ΜΚΟ eikona ζωής. www.eikonazois.org
Περισσότερες Πληροφορίες:
Σκηνοθεσία: Χριστίνα Παυλίδου
Βοηθός Σκηνοθέτη/Μουσική διδασκαλία: Κωνσταντίνος Ανδρονίκου
Μουσική: Ανδρέας Μιχαλόπουλος
Ενορχηστρώσεις: Σταύρος Μακρής
Στίχοι: Σταύρος Σταύρου
Χορογραφίες: Μαρία Σταυρινίδου
Σκηνογραφία: Σκηνοτεχνική
Ενδυματολόγος: Βασιλική Τρουλιώτη
Παίζουν αλφαβητικά οι ηθοποιοί:
Άντρη Αγγελίδου, Άνθη Κάσινου, Αντρέας Παπαμιχαλόπουλος, Ανδρέας Πατσιάς, Εύρος Βασιλείου, Θέμις Ππόλου, Ιωάννα Παπαμιχαλοπούλου, Κύνθια Παυλίδου, Νάταλη Αμμάν, Ριάνα Αθανασίου, Χριστιάνα Λάρκου.
Το σενάριο είναι βασισμένο στην ιδέα της Δάφνης Μιλτιάδου.
Πότε: 06/04/2024 – 26/05/2024
Εισιτήρια: Από €13
Πού: ΛΕΥΚΩΣΙΑ, ΛΕΜΕΣΟΣ, ΛΑΡΝΑΚΑ, ΠΑΦΟΣ
Εισιτήρια από SoldOutTickets
Πληροφορίες άρθρου από ιστοσελίδα SoldOutTIckets
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου