Κι άλλα αστέρια Michelin έρχονται στο Cap St Georges Hotel & Resort, το διήμερο 17 και 18 Νοεμβρίου και συγκεκριμένα στο εμβληματικό Sky Seven. O διάστερος, Γερμανός σεφ Tristan Brandt, θα αποδείξει επί κυπριακών εδαφών, την δεινή του ικανότητα στη fusion κουζίνα, στηριγμένη συθέμελα στις καταβολές της γαλλικής κουζίνας, δημιουργώντας πιάτα με παρθενογένεση και εκλεπτυσμό.
Για πληροφορίες, κράτηση θέσης ή και πακέτου διαμονής επικοινωνείτε στο 26 000000 ή με email στο reservations@capstgeorges.com
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου